Õllemuuseumid
Õllemuuseum paikneb Tartus A. Le Coq territooriumil 1898.a. valminud linnasetornis. Muuseum asub kuuel korrusel ja eksponeeritud on ligi 2000 eksponaati. Ekspositsioon jutustab maailma ja Eesti õlletegemisest alates muinas-Egiptuse õllekultuurist kuni tänapäevani. Vaadata saab nii koduõlle tegemise riistu kui ka vanu tööstuslikke õlleseadmeid. Loomulikult ei puudu muuseumist õllekorgid, -pudelid, -kannud ja –vaadid. Muuseumieksponaadid pajatavad tudengite õllekommetest, välja on pandud ka tehase oma rahad ning medalid maailmanäitustelt. Kõik muuseumikülastused lõpevad muuseumi pubis, kus külastajad saavad degusteerida A. Le Coq’i jooke. Soovi korral tehakse ka külastus tootmisesse.
Giidiga ekskursioonid kestavad kaks tundi. Ekskursioon sisaldab muuseumikülastust, jookide degusteerimist ja soovi korral külastust tootmisesse.
Õllemuuseum ja pubi asuvad 20. sajandi algul Vääna jõe kaldale ehitatud ajaloolises pruulikoja kolmekorruselises renoveeritud hoones, kus valmistati õlut aastatel 1909-1992.
Pruulikoja pubi ruumides asuva Õllemuuseumi väljapaneku abil saab tutvuda õlletootmise ajaloo ja traditsioonidega ning Pruulikoja pubis maitsta otse tehasest tulnud head Eesti õlut.
Muuseumis saab tutvuda aastate jooksul kogutud õllevalmistamisega seotud ajalooliste esemetega, mille hulgas on seadmeid, pakendeid, etikette ja fotosid. Õllemuuseumiga soovib tehas anda ülevaadet Eesti ja Saku Õlletehase sajandite pikkusest õlletraditsioonist, õlletootmise ajaloost ja tehnoloogilisest arengust Eestis.